5 Yorum

  1. kolay gelsin yardımınıza ihtiyacım var. wordpress te ana sayfadaki bazı kısımları nasıl düzenleyeceğimi bilemiyorum. üst kısımda büyük slider resimler var onları ayarladım ama onun altında bir kısım var orada da küçük resimlerden oluşan bir slider var orayı nereden ayarlayacağımı bulamadım. yardım ederseniz sevinirim.

  2. one_resim Kullandığınız temaya göre değişiklik gösterir. Ama muhtemelen, Öne çıkarılmış görsellerden bahsediyorsunuz. Eklediğiniz sayfa ya da yazının düzenleme kısmına gelin, sağ tarafta çeşitli menülerin bulunduğu kısmın en alt taraflarında Öne Çıkarılmış Görsel Olarak Belirle, diye bir bölüm olacak. O kısma istediğiniz resmi eklerseniz muhtemelen anasayfanızda da görünür. Kolay gelsin.

  3. kategori gizle Aynı şekilde yapacaksınız. WordPress yönetici panelinde Yazılar >> Kategoriler kısmına tıklayın, alt kategorinin ID’sine ihtiyacınız olacak. Alt kategoriye tıkladığınızda adres çubuğundaki adreste linkin içinde şöyle bir ifade olur: category&tag_ID=29 buradaki kategori ID’yi alacaksınız, gizlemek istediğiniz herbir alt kategori ID’sini.

    Tüm alt kategorilerin ID’lerini bu şekilde alıp functions.php dosyanıza yukarıda verdiğim şekilde eklemeniz gerekiyor. Oradaki bölümdeki $query->set(‘cat’,’-1′); bu ifadenin içindeki -1 ifadesi sizin saklamak istediğiniz kategori ID olacak. Diyelim ki alt kategori ID’niz 29 ve 33 ise şöyle değiştireceksiniz oradaki ifadeyi: $query->set(‘cat’,’-29, -33′); Böylelikle kategori ID’si 29 ve 33 olan 2 kategori gizlemiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir