6 Yorum

  1. Kendi sitemde de yapmıştım ama yaptığım değişiklikler güncelleme ile gidince tekrar uğraşmak istemedim, bu şekilde de hoşuma gidiyor 🙂 Yeterli mi?

  2. Merhaba Türkiye.
    İlk önce yukarıda verdiğim linkten Poedit programını indir. Sonra şu resimde gördüğün dosyalardan gösterdiğim yoldaki dosyayı indir (buraya FTP programıyla erişebilirsin ya da sunucu sitenin yönetici kısmında CPANEL ya da PLESK panelden açabilirsin, ben Plesk’ten bu şekilde açtım).

    Bu dosyayı Poedit programı ile aç, istersen Poedit’i aç sonra bu dosyayı içine at ya da Poedit’i aç, kısmından bu dosyayı gösterip açabilirsin.

    Sonra Ctrl + F yap ve arama kutusuna Bir Cevap Yaz yazarak o kısmı bul. Onun yerine yazmak istediğin şeyi yaz ve kaydet. Kaydettiğinde tr_TR.mo ve tr_TR.po isminde 2 dosyan olacak. İki dosyayı da al ve yeniden yukarıda gösterdiğim eski dosyanın üzerine yaz. Yalnız güncelleme yaparsan bu değişiklikler gider.

    Ayrıca değişiklik yapmadan evvel bu dosyayı başka yere kaydet ki bir hata olursa aynı dosyayı eski yerine koyabilesin, tekrar düzelir. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir