14 Yorum

 1. 😀 konuyu farklı deneyleri izleyerekte göz atın isterseniz.. bu konuda yorumsuz kalmak en iyisi, çünkü grafikler ile verilen örneklerin canlı video kaynaklarına göz attığımızda gerçek ap ayrı çıkıyor, bazı grafikler doğru gibi gözüküyor ama perspektif deneylerinde malesef o yukarıda gösterdiğiniz deneyler hatalı çıkıyor.

 2. Gerçekten baktım ve gerçekten siz de bakın 🙂 Komplo teorisyenlerinin peşine takılmayın lütfen. Birkaç yıla gerçek gün gibi açığa çıkacak. Söyledikleri çelişkilerle dopdolu.

 3. 🙂 düz dünya teorisi saçmalığı inanın artık bıktım nasıl inanırsınız buna ya güneşi ve ayı görmüyor musunuz onlar düz mü? inanın makale ve video görsem izlemeden kapatıyorum boşuna zaman ayırma 🙂

  • murat

   düz dünyacılar okuyan araştıran özgür ruhlu insanlar.
   küreyi savunanlar ya maşa. yada beynini yıllar önce medyaya evlatlık vermiş. ufacık bir hesap yapmaktan gocunan insanlar.
   kölelik yaşam değildir. az silkinin.

 4. İnanmak istedikleri şeyi seçip diğer her şeyi göz ardı ediyorlar, maalesef. Çok değil az zaman sonra yaptıkları hataları görecek olmaları beni sevindiriyor 🙂

 5. Geogebra isimli programda tam bir küre üzerindeki gözün, uzaklaşan cismi nasıl göreceğini modellemeye çalıştım. Yaptığım çalışmaya göre eğer denizler tamamen pürüzsüz ve Dünya tam bir küre kabul edilecek olsa 3 m lik cismin gözden tamamen kaybolması için yaklaşık 6.2 km uzaklaşması lazım. Ben bu gözlemi hiç yapmadım. Tabi bide deniz suyunun buharlaşmasının gözleme etkisini düşünmek gerekiyor.

  yükseğe çıkma meselesi de modelleyerek baktığım olay şöyle: eğer küre üzerindeysek ilk başlarda yukarı çıkmak görüş alanımızı çok hızlı bir şekilde genişletir sonra dahada yukarılara çıktıkça görüş alanı daha yavaş genişlemeye başlar. devam ederseniz iyice yavaşlar ve bir noktadan sonra ne kadar yükselirseniz yükselin Dünyanın öbür yarısını göremezsiniz. Yani bu gözlemde doğrusal bir orantı olmaması gerekir. Ayrıca düz dünyada da sınırsız bir mesafe görülmez. perspektif diye bişey var. Perspektifte yükseltiden etkilenir mi bilemiyorum.

  Güneş yeterince küçükse ve düz zemin üzerinde bir halka çiziyorsa ve yere yeterince yakınsa güneş ışınlarının yerden yere göre geliş açısı değişecektir.
  Ancak bişeye cevap veremem düz dünya modelinde. Neden yıl içinde güneşin doğup battığı yerler değişiyor.
  Ve yıl içindeki geliş açısı değişiyor. Küre modelindeki açıklamayı biliyorum.

  ayın evreleri içinde karanlık gök cisimlerinden bahsediyorlar. Yani ayın üzerine başka bir gök cisminin gölgesi düşüyor olabilir diyorlar.

  Kütle çekimi sağlam bir teori ama teori. Oturduğumuz yerden kütle çekimiyle nasıl ıspat yapabiliriz. Einstein başka bir kütle çekimi söylüyor Newton başka. kütle çekimi bir atomaltı parçacıktan mı kaynaklanıyor yoksa başka bir vesile mi var? Kütle çekiminin kendisi net değil ki.

  Ben bu konuda küre modelini gerçeğe daha yakın görüyorum ama kürenin alternatif modelleri şu şartlar altında ileri sürülecektir. Buna da saygı duyuyorum.

  Yine de yazınız için teşekkür ederim.

 6. Mantık dışı denebilecek başka türden çelişkiler de var. Mesela hiçbir ülkenin (Rusya, Çin, Japonya vs) hiçbir resmi açıklamasının olmaması (Düz Dünyacıları kasttetmiyorum). Soğuk savaş döneminde bile aksini iddaa eden olmadı.

  Ve yeteri kadar uzaktan çekilen fotoğraflar da var ama montaj olduğu ileri sürülüyor.

  Başta da dile getirdiğim gibi bunun sosyal bir deney olduğu konusunda çekingelerim mevcut. İnsanların bilimsel konularda dahi kolaylıkla kandırılabileceği muazzam bir deney.

  Bekleyip görelim. Hoşgörülü yorum için teşekkürler 🙂

 7. Aysun

  Flat Earth Society, düz dünya ve yedi kat gökler savunucularını maniple etmek için oluşturulmuş bir gruptur. Bunu, düz dünya savunucuları çok iyi biliyorlar.
  Ayrıca tüm yolcu uçağı pilotları da dünyanın düz olduğunu biliyorlar, bunların bir kısmı bu hakikati açığa çıkarmaktan çekiniyorlar, işlerinden olma tedirginlikleri var. Kokpitteki birkaç gösterge ve cihaz, düz dünyayı ispatlıyor. Birçok yabancı pilotun internette videoları ve makaleleri mevcuttur.
  Uzay Dayatması; insanoğlunun bu dünyaya geliş amacını düşünebilmesini saptırıcı bir hiledir. Sözde kocaman uzayda dünyayı bir top küre yapıp, bir toz zerresi bile olamayan yerde bir yaratıcının olacağı düşüncesinden uzak tutmaktır. Zaten sözde küre veya geoit dünyanın bugüne kadar sayıları kırkı geçmeyen o da düzmece fotoşop sözde uzaydan çekilmiş görüntülerinden başka da yoktur. O kadar sahtelik bellidir ki, bir küre fotoğrafında Afrika kıtası dünyanın dörtte birini kaplamışken, başka bir küre fotoğrafında dünyanın onda biri gibidir. Bunu, diğer kıtalarda da tutarsızlaştırıyorlar. Hareketsiz bulutlar, aynı bulut kümelerinin bigisayar yardımıyla parça parça kesilip diğer kıtalar üzerinde de görüntülenmesi şaka gibidir. Sözde ISS(Uzay İstasyonu), dünyanın üzerinde turlarken, çok bariz şekilde saatlerce hareketsiz kalan bulutlar, ta öte ufuktan belirip ISS bunların üzerinden geçip bu bulutları arkasına alıncaya değin, sabit kalıyorlar.
  NASA ve diğer ülkelerdeki uzay ajanslarını tek elden Masonlar yönetirler. Tarihte; Newton, Einstein, Lenin ve daha birçokları, yahudiydiler. Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarından sonra emperyalistler ve siyonistler, tüm gelişmiş ülkeleri ve stratejik önemi yüksek olan diğer ülkeleri kontrolleri altına aldılar. Danışıklı dövüşler ve danışıklı soğuk savaşlar başladı ikinci dünya savaşından sonra…
  Bugüne kadar yeryüzünün şeffaf gök tabakası geçilememiştir.

 8. Bilal

  Sıraladığınız maddelerin hepsinin izahı var ayrıca küre dünya teorisinin de açıklayamadığı fenomenler de mevcut .düz dünya savunucularının sunduğu delillerin üzerinde pek düşünmediğiniz kanatindeyim .perspektif başlı başına kendi aleyhlerine kulandıkları bir mevzu.1969 dan beri uzay serüveni var ama bir tane doğal foto bile yok bu bile en büyük şüphe. Videonun linkini bulsaydım atardım nasa çalışanının iddiası şu aya çıkamıyoruz çünkü o zamanki teknoloji şu an mevcut degil halbuki o zamanki makineler elimizdeki telefonlardan daha ilkel peki neden çıkılmıyor aya ? Eğer cidden uzay keşfedilmiş aşılmış olsaydı siyah olduğu için köle olarak çalıştırmaktan çekinmeyen ellerini ayaklarını yeteri kadar kauçuk toplamadıkları için çaprazlama kesen emperyalist rejimler sömürmedik gezegen bırakmazlardı ve bu uğurda her türlü maddiyat feda edilirdi .

  ( birileri yuvarlak dedi ve ezbere bilgileri kulağıma fısıldadı diye yuvarlak demem yeni duyduğum bir fikir olduğu içinde düz dünya fikrine balıklama da atlamam bu konuda agnostik yaklaşımdayım)

 9. Astral Rehber

  Kutup kaşifi Amiral Bryd Kutup ötesi inceleme yaptığında, Kuzey Kutbundan 4.500 Km. içeri girdiğinde, bir ileri uygarlıkla karşılaşmış ve konuk olmuştu, incelemelerinde bu bölgenin Amerika Kıtasından büyük olduğunu hesaplamıştı. 20 Milyon Km. karelik bir alan ve daha da fazla büyük kıtasal kara parçalarının olabileceğini de hesaba katmıştı.. Küre Model Sisteminde bunu bir izah etsinler artık.. Bu nasıl mümkündür yaaa.. BRYD verdiği konferasta başka Kıtasal kara alan büyüklüklerinden de bahsetmişti.. Bu nasıl oluyor, Küre modele uymayan bu araştırmanın sonuçlarını niye açıklamıyorlar… İşlerine gelmiyor, hükmetme güçlerinin kaybolacağını biliyorlar.. Gerçeklerden kaçıyorlar.. Yalan ile halkı kontrol altında tutuyorlar.. Daha nereye kadar!!…

 10. Tufan

  Madem dünya küre bütün bu fizik kuallarıyla alakası olmayan komik dayatmaları yazacağına 1 dakikalık uzaydan tam çekilmiş bir küre dünya videosu yükleseydin ya dostum
  Nasa görüntü vermiyor mu? :))

 11. murat

  düz dünyacılar okuyan araştıran özgür ruhlu insanlar.
  küreyi savunanlar ya maşa. yada beynini yıllar önce medyaya evlatlık vermiş. ufacık bir hesap yapmaktan gocunan insanlar.
  kölelik yaşam değildir. az silkinin.

 12. Abdullah Hasan

  Düz dünyacılar köle değil.!
  Ancak yuvarlak dünyacılar köle.?
  Düz dünyacı arkadaş, kızmışsın belli de sen yine de köle falan deme, iddianı ispatlaman daha güzel olacak.
  Ben biraz siteleriniz gezdim, gördüm, dinledim, ancak ispatlayıcı bir şey göremedim.
  Samimi olarak söylüyorum.
  Dünya yuvarlak veya düz veya üçgen hiç önemli değil. Düz ise sorun yok.
  Ama benim gözlemlerim, yuvarlak olduğundan yana.
  Uçağa biniyorum, Paraşütle atlayanları ve Yamaç paraşütü yapanları internetten seyrediyorum, geceleri ay’ı seyrediyorum, Güneş’e bakıyorum.
  Bu konularla alakalı yazılarınızıda okudum.
  ve;
  Size gerçekten iyi çalışmalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir