7 Yorum

 1. Şuurlu bir yazı olmuş, itiraz edenler çok çıkacaktır.

  Bu konuyla ve daha birçok ihtilaf edilen konuyla ilgili etimologlar, filologlar, antropologlardan da bilgi alınması gerektiği kanaatindeyim.

  Dil bilimciler kelimenin (örn: hamr) hem fasih hem kökenlerini belirlerken antropologlar cofrafyasını araştırmalı ( başörtüsü, kültür ve coğrafya…vs )

  Kaleminize sağlık.

 2. Mustafa

  Çok nesnel tespitler, ve akıcı anlatıma sahip bir makale olmuş. tebrik ederim. Yakın zamanda Edip Yüksel’in vesilesiyle Ehli Sünnet dinini terk etmiş Kurana yönelmiş biri olarak ilk önceleri bunları neden insanlar görmüyor, ben daha önce neden göremedim gibi sorular soruyordum, ama gün geçtikçe bu konuyla ilgili ufkunu açan Kurana yönelen birçok insan görüyorum. Bu bana mutluluk veriyor. Burada mesele çoğalmanın verdiği mutluluk değil, Allahın verdiği zekayı kullananları görmenin mutluluğu.

 3. Kazım

  Erkek – Neden başını örtüyorsun?
  Kadın – Allah’ın emri.
  Erkek – Amaç ne?
  Kadın – Erkekler görüp, azmasın diye.

  Yukarıdaki dialog gerçek hayattan alıntıdır ve böyle düşünenler çoğunluktadır.

  Soru : Çevrenizde, kadının saçından dolayı şehvete kapılan erkek var mı?

 4. samet

  Zaten başörtüsü bile olsa vurgu yakaya, şu söze her zaman cvp vermemişlerdir der saçsa eğer, saç tanesi gözükmeyecek bonesi nereden geliyor? Buna hüküm veremiyor, kesinlik olmayan konuda zan ile kesinlik getirmeye çalışıyor, hatda biri bana komik bişey demişti az bişey gözükse bişey olur diyemem diye:) dert madem saç azı çoğu niye olsun kim belirliyor bunu? Parmağın işaret ettiği yakayı görmeyince kesinliğe değil zan ile uğraşarak böyle yazık ediyorlar akıllarına

 5. Bayındır’ın iddiası. Bayındır’ın bazı konulardaki fikirlerine katılmıyorum. Bazen aklımızın almadığı konular hakkında böyle konuşabiliyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir